Temperament Cimbal Orchestra

Instagram

Prídeme zahrať aj vám?

+421 (0)908 515 710
tcorchestra@tcorchestra.com

Sledujte nás

Image Alt

Kto sme?

  /  Kto sme?

Sme zoskupenie ambicióznych muzikantov, ktorí radi hrajú a to už od útleho detstva. Táto vášeň neupadá, rokmi sa prehlbuje a dozrieva. Naša kapela prechádzala vývojom a jej súčasné zoskupenie dokazuje svojim repertoárom a úspechmi ideálny súlad. Dokážeme zahrať mnoho hudobných žánrov, sme muzikálne univerzálni, čo dokazuje aj pestrý repertoár na našich už vydaných CD nosičoch. Husle, cimbal, viola a kontrabas je naše nástrojové zloženie. Snažíme sa vyberať čo najkvalitnejšiu hudbu pre vás, našich poslucháčov.

Odovzdávanie dedičstva

Postupom času a okolností sme cítili potrebu odovzdať niečo z nášho umenia aj mladšej generácii. Pretože v tom je čaro pravého umenia. Pozerať sa na to, ako rozkvitá a formuje sa v mladých, talentovaných ľuďoch. A tak, po pôsobení na viacerých ZUŠkách sme sa rozhodli sústrediť túto svoju energiu efektívnejšie, na jedno miesto. Vybrali sme si ZUŠ Stožok. Konkrétne Michal Budinský, Michal Oťapka a Milan Gonda.

Temperament Cimbal Orchestra

Naše CD

Sme radi, ak sa kúsok z našej obľúbenej hudby dostane aj k vám domov. Preto pre vás nahrávame CD nosiče. Máme za sebou už tri autorské nahrávania. Naše 1. CD – Na potulkách, bolo vydané v 2010 a boli v ňom vybraté piesne z územia celého Slovenska, na základe čoho vznikol aj jeho názov. Cítiť v ňom, že pri jeho tvorbe sme boli plní entuziazmu, a s takým nadšením sme vybrali aj spevákov a piesne. Ďalším našim autorským CD v poradí bolo, Povedzte mojej materi a uzrelo svetlo sveta v roku 2013. Je to profilové CD Jozefa Martinského s hosťom Ivetou Bystrianskou. Spolupráca s nimi bola natoľko úspešná, že sa obidvaja stali našimi spevákmi. Zatiaľ posledným CD je JAROSLAV HARAZIN & Temperament Cimbal Orchestra, 2014. Hosťujúci spevák Ján Chabada Chovan, dokonale stvárňuje ľudové piesne pod vedením známeho podpolianskeho primáša, Jaroslava Harazina.

Už dlhšiu dobu nosíme v hlavách ďalší výber piesní, ktoré budú súčasťou nášho nového CD nosiča. Vďaka nemu sa aspoň čiastočne vrátime v čase, priamo k začiatkom, ku vzniku názvu Temperament Cimbal Orchestra. Práve preto bude multižánrové, s mnohými významnými hosťami. Viac neprezradíme, len že sa naň môžete tešiť už tento rok, 2019.

Repertoár

Náš repertoár je skutočne široký a plný známych piesní. Na každej akcii a podujatí je, hneď po hosťoch, najdôležitejšia práve hudba. Ak vie rozprúdiť tú správnu zábavu, alebo navodiť vhodnú atmosféru, vaša akcia a podujatie sa stanú nezabudnuteľnými. Našou výhodou je, že popri hraní tiež radi zaspievame a keď si to príležitosť vyžaduje, spolupracujeme s profesionálnymi spevákmi. Za viac ako desaťročie nášho pôsobenia, máme skúsenosti s mnohými oslavami, svadbami, plesmi, kde hráme najznámejšie, overené tanečné ľudové piesne. Tiež sa zúčastňujeme viacerých eventov a recepcií, kde hrávame swingovú, či filmovú hudbu, napr. titulnú tému k filmu Godfather, ale aj modernú hudbu ako Sinatra, Mccartney, Duchoň, Queen. Každoročne vystupujeme na mnohých podujatiach, kde volíme štýl hrania podľa ich zamerania. (foto skupiny na pódiu)

 

Ak rozmýšľate nad tým, či sa hodíme na vašu akciu, kontaktujte nás, určite spoločne nájdeme odpoveď.