Home Diskografia Jaroslav Harazin a Temperament Cimbal Orchestra

Jaroslav Harazin a Temperament Cimbal Orchestra

Jarko Harazin a Temperament Cimbal Orchestra

1.       Na tých lazoch vyšla hviezda jasná 

2.       Keď som išiou hore dedinou 

3.       Mám ja ženu Zuzku 

4.       Mal som prsteň s modrým očkom 

5.       Cifrovanie z Úhrad 

6.       Keď som išiou na vojnu 

7.       Poďme chlapci, poďme zbíjať - Píšťaľôčka moja 

8.       V našom dvore studňa murovaná 

9.       Ja som človek veľmo dobrý 

10.   Povedz že mi mojá milá 

11.   V našom dvore vyriastla jedlička - V záhrade som bielu ružu trhala 

12.   Zapriahnem si koňa - A tam dolu, v dolnom konci 

13.   Sihote, sihote 

14.   Milý, milý či je tebe nie ťažko 

15.   Veje vietor po Očovej - Boli sme mi kamaráti verní 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temperament Cimbal Orchestra: 

Jaroslav Harazin a.h.  – 1.husle, Michal Oťapka – 2.husle 

Slavomír Šurina – viola, Milan Gonda - kontrabas 

Michal Budinský – cimbal, písťaľka, Róbert Bošeľa a.h.- malý bubon 

Spev: 

Iveta Bystrianska, Jozef Martinský, Ján Chabada Chovan 

Výber piesní: 

Michal Budinský, Jaroslav Harazin, Jozef Martinský, Ján Chabada Chovan 

Aranžmány: Michal Budinský 

Zvuková réžia a premastering: Môlčarecords – Réne Bošeľa 

Foto a Design: Môlčarecords – Róbert Bošeľa 

Nahraté v Môlči, Apríl 2014 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niečo zaujímavé o Jaroslavovi Harazinovi: 

Narodil sa vo Zvolene v roku 1964. Jeho predkovia pochádzali z Vígľašskej Huty-Kalinky, z časti Podlysec. Muzicírovanie v jeho rodine je spojené so štyrmi predchádzajúcimi generáciami. V roku 1884 sa narodil Jarov prastarý otec Ján, ktorý hrával na husle a neskôr na kontrabas. Starý otec Martin (1908) bol kontrášom. Hrával so svojím otcom Jánom. Neskôr sa k nim pridal aj podpoliansky primáš Štefan Michna, ktorý bol švagrom starého otca. 

Ako bolo zvykom u Harazinovcov, starý otec Martin začal učiť svojho syna, Jarovho otca  Jána (1935) na husle sám. Takisto sa priúčal aj v jeho ľudovej hudbe, ktorá okrem iného doprevádzala aj FS Dolina zo Slatinských Lazov. Hudba sa tak dostala aj do prímenia a volali ich „do muzikantov“.  

Ján Harazin študoval na VŠP v Nitre, kde sa stal prvým primášom FS Zobor. O pár rokov na to sa s rodinou usadil vo Zvolene a po večeroch začal učiť Jarka ľudové pesničky. To boli prvé skúsenosti s ľudovou hudbou. Otcova snaha  a nové skúsenosti z ľudovej školy umenia Jarko veľmi dobre zúročil. Stal sa z neho šikovný huslista a jeho meno bolo na Podpoľaní čoraz zvučnejšie. 

Lásku k ľudovej hudbe Jaro nemôže poprieť. Svedčí o tom aj množstvo muzikantských aktivít. Najskôr hrával prvé husle vo FSž Marína vo Zvolene. Po čase sa stal vedúcim a primášom ľudovej hudby tohto telesa. Popri štúdiu na VŠP v Nitre účinkoval vo FS Zobor, kde bol primášom ľudovej hudby. Počas ročnej vojenčiny pôsobil v Brne vo VSPT Jánošík. Ďalej účinkoval v telesách FS Hriňovčan z Hriňovej a ľudovej hudbe Jána Hrončeka, vo FS Poľana vo Zvolene, DFSž Zornička vo Zvolene (ako vedúci hudby), ĽH Vŕštek z Banskej Bystrice a vo Vrchárskom orchestri. 

Popri tomto účinkovaní v rôznych zoskupeniach sa pohrával s myšlienkou založiť si vlastnú kapelu, čo sa mu aj podarilo. Osud ho opäť zavial do FSž Marína, kde hrával so svojou kapelou. Po pár rokoch sa cesty spojili, vtedy s mladým cimbalistom Michalom Budinským, ktorý prišiel do FSž Marína.  

Po čase sa z kolegov v súbore stali priatelia a ich spolupráca sa spojila s Temperament Cimbal Orchestra. Tá pretrváva až dodnes. Treba zdôrazniť, že muzikanti sa navzájom poznajú veľmi dobre. Okrem hudby ich spájajú dobré vzťahy a priateľstvá a vedia, čo jeden od druhého môžu očakávať. Pri spoločných hraniach sa interpreti rozhodli svoje predstavy zachovať a výsledkom je práve toto nové CD.

                Nápomocní pri tomto projekte boli aj speváci Iveta Bystrianska z  Detvy, Jozef Martinský zo Zvolena a Ján Chabada Chovan z Očovej. S posledným menovaným Jaro  účinkuje vo FSk Očovan z Očovej.

       Príjemné počúvanie nahrávok, ktoré vznikli zo spolupráce Jaroslava Harazina, Temperament Cimbal Orchestra a spevákov sólistov Vám z celého srdca želá                                                                                 

                                                                                            TIBOR M. KUČERA – CEROVSKÝ

 

 

Reklamný panel
Reklamný panel

Anketa

Ktoré z našich vydaných CD sa Vám najviac páči?